Menu

Tüm Bloglar RSS Feed

04 Şub Patlıcan Fidesi Dikimi ve Yetiştirilmesi
mert 0 336
Patlıcan sıcak iklimi seven bir sebzedir. Patlıcan ahır gübresi ve ticari gübre sever. Fideleri ektikten sonra bolca can suyu verinPatlıcan fidesi kolay tutmaz. Ekildikten sonra ilk birkaç gün geniş yapraklardan dolayı su kaybı fazla olur yapraklar pörsüyebilir. Ama fide toprakla tutunup besin almaya başladığında yapraklar normale döner.Fideleri tu..
04 Şub Hıyar Fidesi Dikimi
mert 0 231
Öncelikle Hıyar tırmanarak büyümeyi seven bir sebzedirBöceklerden pek fazla etkilenmezler sebzemiz toprağa değmediği için çürüme sorunu yaşanmaz diğer sebzeler gibi çok fazla bakıma ihtiyaç duymazSadece dikilmeden önce toprağına gübre verilirse lezzeti artar. Çiçek açtıktan sonra bolca sulanmalıdır.Çok büyümeden sebze toplanmalıdır çünkü büyüdükçe ..
05 Ara Fide Nasıl Dikilmelidir?
mert 2 286
Fidelerimizi nasıl dikmeliyiz?Fide dikimi yetiştiricilikte en önemli unsurlardan birisidir. Fide yetiştiriciliğinde en sık hata maalesef ki dikim esnasında yapılmaktadır. Fidenin torf kısmı toprağın içinde olacak şekilde dikim yapılmaktadır yani fidenizin 3/2 si toprakta olması gerekmektedir. Torfunuz eğer toprağın dışında olursa fideniz kök ve top..
Gösterilen: 1 ile 3 arası, toplam: 3 (1 Sayfa)