Menu

Tüm Bloglar RSS Feed

04 Şub Kavun Fidesi Dikimi ve Yetiştirilmesi
mert 0 206
Kavun fidesi dikimi nasıl yapılmalıdır :   Kavun tohumu ilkbahar ve yaz aylarında 15 dereceyi geçen sıcaklıklarda ekilmelidir. Ayrıca kavun tohumunun kalitesi hasat açısından da önemlidir. Ekim derinliği 2 ve 2,5 cm kadar olmalıdır. Sıralar üzeri 55 cm, sıralar arsı 175 cm arasında olmalıdır.Eğer fide ile dikilecekse kavun tohumu ile aynı anda diki..
04 Şub Kabak Fidesi Dikimi ve Yetiştirilmesi
0 214
Kabaklar toprak isteği bakımında çok seçici olmamakla beraber çok ağır ve kumlu toprakları sevmez. Derin, geçirgen, su tutma kabiliyeti çok iyi organik ve mineral maddelerce zengin tınlı topraklarda en iyi mahsul ve tohum alınır. Kumlu topraklarda çiftlik gübresi ve ticaret gübresi kullanılarak kabak yetiştiriciliği yapılabilir. Bu topraklarda erke..
04 Şub Karpuz Fidesi Dikimi ve Yetiştirilmesi
mert 0 218
Karpuz iştah açıcı ve serinletici olarak bilinen bir yaz sebzesidir. Karpuz meyvesindeoldukça yüksek oranda şeker bulunur.İKLİM İSTEKLERİKarpuz sıcak ve ılıman iklim sebzesidir.Bu nedenle karpuz yetiştiriciliği ilkbaharda don tehlikesi ortadan kalktıktan sonra yapılabilir. Karpuz uzun ve sıcak bir gelişme devresine ihtiyaç duyar. Olgunluk döneminde..
04 Şub Biber Fidesi Dikimi ve Yetiştirilmesi
mert 0 206
Biber Fidesi Ne Zaman Ekilir?Ülkemizde bazı bölgelerde don olayları çok olduğu için mümkün mertebe don zamanları geçtiğinde fide ekimi yapmanız gerekir. Don; daha yeni olan fidelerinize zarar verecektir. Tavsiyemiz; havaların ısınmaya başladığı zamanlarda fide dikimlerinizi gerçekleştirmeniz yönündedir. Hava duruma göre anlatacak olursak havanın bi..
04 Şub Domates Fidesi Dikimi ve Yetiştirilmesi
mert 0 198
Domates Fidesi Nasıl Ekilir?  Aldığınız ya da yetiştirdiğiniz domates fidelerinin dikimini yapmadan önce dikim yapacağınız bahçenizin tavına gelmiş ve işlenmiş olması gerekir. Toprak ısısının uygun olması ve don olayların geçmiş olması, domates fidesi dikimi yapılacak olan toprakta yeterli mineral yoksa gerekli organik gübreler ve torf ile gıda tak..
04 Şub Patlıcan Fidesi Dikimi ve Yetiştirilmesi
mert 0 1071
Patlıcan sıcak iklimi seven bir sebzedir. Patlıcan ahır gübresi ve ticari gübre sever. Fideleri ektikten sonra bolca can suyu verinPatlıcan fidesi kolay tutmaz. Ekildikten sonra ilk birkaç gün geniş yapraklardan dolayı su kaybı fazla olur yapraklar pörsüyebilir. Ama fide toprakla tutunup besin almaya başladığında yapraklar normale döner.Fideleri tu..
04 Şub Hıyar Fidesi Dikimi
mert 0 886
Öncelikle Hıyar tırmanarak büyümeyi seven bir sebzedirBöceklerden pek fazla etkilenmezler sebzemiz toprağa değmediği için çürüme sorunu yaşanmaz diğer sebzeler gibi çok fazla bakıma ihtiyaç duymazSadece dikilmeden önce toprağına gübre verilirse lezzeti artar. Çiçek açtıktan sonra bolca sulanmalıdır.Çok büyümeden sebze toplanmalıdır çünkü büyüdükçe ..
05 Ara Fide Nasıl Dikilmelidir?
mert 25 4437
Fidelerimizi nasıl dikmeliyiz?Fide dikimi yetiştiricilikte en önemli unsurlardan birisidir. Fide yetiştiriciliğinde en sık hata maalesef ki dikim esnasında yapılmaktadır. Fidenin torf kısmı toprağın içinde olacak şekilde dikim yapılmaktadır yani fidenizin 3/2 si toprakta olması gerekmektedir. Torfunuz eğer toprağın dışında olursa fideniz kök ve top..
Gösterilen: 1 ile 8 arası, toplam: 8 (1 Sayfa)